Nám. Míru 470
27735 Mšeno

telefon: +420 315 693 646
mobily: +420 777 769 100, 149, 158
e-mail: info@tentwood.cz

Čištění, opravy, impregnace stanů

Kromě prodeje stanů, poskytujeme také pozáruční servis, který je spojen s údržbou přírodních stanů značek Tent Wood, FAM, InDios, Condor, Bizon a Sapazi.

Můžete se na nás s důvěrou obrátit  nejen ohledně týpí, osad, historických stanů, jurt, šapit, plachet, pergol, ale např. i slunečníků, nůžkových stanů, či lodních přístřešků.

Praní

Ač se to nezdá, praní stanů není jednoduchá práce - vyžaduje znalost materiálů, zručnost a praxi. Důvodem není jen často velká plocha plachet a tedy i váha, ale také to, že stany jsou (například oproti největším běžným domácím textiliím - povlečení a prostěradlům) impregnované, což znamená, že nepropouštějí vodu. Výsledkem je to, že při praní vznikají kapsy s často vysokým objemem a tedy i váhou vody, které při nevhodně prováděném praní mohou látku poškodit.
I z tohoto důvodu doporučujeme tuto činnost svěřit firmě, která s ní má zkušenosti.

Stany pereme v profesionálních velkoobjemových bubnových pračkách, pomocí speciálních odmašťovacích prostředků.
Následně jsou stany usušeny.

Impregnace + její fixace

Dalším krokem je impregnační lázeň, po níž následuje fixace roztoku na látku pomocí horkého vzduchu. Tato technologie samozřejmě zachovává nejen impregnační, ale také protihnilobné a protiplísňové účinky impregnačního roztoku.
Toto je rozhodující fáze celé operace, která výrazně (cca 3-násobně) prodlužuje trvanlivost impregnace (oproti ruční aplikaci impregnačního roztoku máčením, nátěrem, či nástřikem).

Opravy

U stanů provádíme opravy drobných trhlin, založení okrajů, doplnění utržených tkalounů a poutek, obšívání dírek, výměny zipů, aplikaci nových plachtových kroužků aj.
Pokud si zákazník nesjedná jiný postup, provádíme opravy po vyprání automaticky, maximálně však do výše 20% z ceny zakázky.
Pro náročnější opravy kalkulujeme cenu dle rozsahu poškození - v tom případě ceny domlouváme se zákazníkem před zahájením oprav.

Ceny (vč. 21% DPH)

Praní a impregnace stanů z bavlny a polyesteru - 250 Kč/kg.
Praní a impregnace syntetických stanů (PAD apod.) - 750  Kč/kg (stany z těchto materiálů bývají podstatně lehčí, než bavlněné).
Manipulační poplatek 50,- Kč za každý díl plachty.
Opravy stanů - dle rozsahu poškození  - 360 Kč/hod. + použitý materiál.

Termíny

Běžný termín realizace zakázky je do 1 měsíce. Důvodem je to, že používané profesionální pračky mají kapacitu 180 kg - termín zakázky tedy někdy může záviset na shromáždění potřebného množství stanových plachet.
V některých případech je ale možný i kratší termín - je ale vhodné se vždy předem informovat, pokud by Vám doba 1 měsíce nevyhovovala.

Doprava

a) poštou (při menší váze zásilky)
b) špedicí (zejm. při větší váze zásilky)
c) osobně (nemáte-li to daleko)
d) naše doprava (na trase mezi Mšenem a Prahou a na území celé Prahy provádíme svoz a rozvoz zakázek přímo od zákazníků (resp. k zákazníkům) cca 1x týdně, většinou ve středu, za paušální poplatek 300,- Kč za cestu a zakázku - na ostatním území ČR, SR a dalších států dle dohody)

Platba

a) před expedicí (po uzavření zakázky a stanovení ceny) na účet
b) na dobírku
c) v hotovosti při osobním převzetí
Při zakázkách nad 10 kg je potřebné uhradit 50% zálohu.

Předávejte nám, PROSÍM, stany, plachty a karavanové přístřešky:

  • suché
  • bez konstrukce, šňůrek, gumiček, resp. jakýchkoliv odnímatelných doplňků, které není potřebné čistit a které by navíc mohly způsobit např. natrhnutí plachty při praní
  • s rozepnutými vchody a příp. s rozepnutými spínatelnými díly (pokud není stan z 1 ks plachty)
  • jejichž jednotlivé díly jsou opatřené čitelným označením na přístupném místě (pokud je to možné, popisem nesmyvatelným fixem na látce) – nejlépe jménem - aby nemohlo dojít k záměně, či komplikované identifikaci
  • pouze ty díly, které chcete skutečně vyčistit - tedy ne čisté pytle, závěsy apod. (za každý převzatý stanový díl je účtován manipulační poplatek 50,- Kč)
  • zabalené nejlépe v přepravní kartonové krabici (zcela nevhodný je PVC pytel)
  • vč. přiložené objednávky s Vaší adresou, telefonickým spojením, případně e-mailem a popsaným rozsahem služeb, které požadujete (dobré je také uvést krajní termín, do kterého potřebujete službu provést)

Ceny vč. DPH

Všechny ceny na našem webu jsou vč. DPH, pokud není uvedeno jinak.

Pomáháme...

Aktuality

Najdete nás také na

  • Tent Wood FaceBook
  • Google Maps

Odběr novinek

Odběr novinek
*

Počítadlo

Rychlý dotaz / poznámka

Rychlý dotaz / poznámka


*

*
*

Partneři